5 makam aracı ve Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü! Ne yazdılarsa yalan çıktı

  • HABER7

Muhalif medya yalandan beslenmeye devam ediyor.

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın’ın sahibi olduğu ve MİT mensubunun kimliğini deşifre ettiği için 4 yıl erişim engelli olarak kaçak yayın yapan Odatv haber sitesi, yalan haberlerine bir yenisini daha ekledi.

Odatv’de yayınlanan “Erdoğan reddetti… Şentop kederli.. Konu: Galatasaray” başlıklı haberin baştan sona yalan olduğu ortaya çıktı.

Hürrem Elmasçı adlı ‘troll’ tarafından yayınlanan yazının temelini oluşturan, “eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a 5 makam aracı tahsis edildiği”, “Şentop’un hukukçu olmadığı”, “Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğünü talep ettiği” iddialarının hiçbirinin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Yalanlarla başlayan yazının, tekzip metnindeki doğrularla noktalanması manidar karşılandı.

1 DEĞİL, 2 DEĞİL, 3 DEĞİL, 5 MAKAM ARACI!

Odatv’de “Hürrem Elmasçı” sahte ismiyle kaleme alınan haberde eski TBMM Başkanı Mustafa Şentop aleyhinde şu iddialara yer verildi

Yazıda şu sorular sıralandı:1 DEĞİL, 2 DEĞİL, 3 YALAN

Odatv’deki haberin hemen ardından Mustafa Şentop, avukatı Yaşar Baş aracılığıyla bir tekzip gönderdi. Odatv’de yayınlanan yalan haberin son kısmında yayılanan tekzip metninde Şentop hakkındaki iddiaların tamamı yalanlandı.

Buna göre;

  • Prof. Dr. Mustafa Şentop’a tahsisli 5 araç bulunmuyor. Sadece 1 aracı var.

  • Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Galatasaray Üniversitesi Rektörü olarak atanmayı hiçbir zaman istemedi.

  • Şentop, eski bir öğretim üyesi olarak kanunların kendisine tanımış olduğu hak olan “herhangi bir üniversitede profesörlük kadrosuna dönme” imkânını da kullanmadı.

  • Prof. Şentop’un akademisyenlik yaptığı Hukuk Tarihi, “Tarih” alanında değil, “Kamu Hukuku” alanında bir anabilim dalı.

İşte o tekzip metninden öne çıkanlar:

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x